UBEZPIECZENIE EMERYTALNE


Czy  istnieje obowiązek ubezpieczenia emerytalnego?

Społeczeństwo niemieckie starzeje się, a sytuację tą pogarsza niski przyrost naturalny w Niemczech. Coraz mniej dzieci przychodzi na świat, a średni okres naszego życia wydłuża się wraz z postępem technicznym oraz medycznym. Jakie konsekwencje maja te zmiany dla nas?

Struktura wiekowa społeczeństwa Niemieckiego ma duży wpływ na spadek wypłacanej państwowej emerytury. Aktualnie wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn w Niemczech wynosi 65 lat. Państwowa renta oraz szybki wzrost podatków przyczyniają się do problemów finansowych i uniemożliwiają spokojne spędzenie wieku emerytalnego. Wraz z upływem lat wzrastają koszty leczenia oraz zapotrzebowania na opiekę medyczną. Odpowiedzialność za swoje zabezpieczenie finansowe w wieku emerytalnym ponosi każdy obywatel osobiście. Warto wiec zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami już teraz.


Niebawem powinna wejść ustawa mówiąca o obowiązku ubezpieczenia emerytalnego dla osób prowadzących własną działalność gospodarcza w Niemczech. Osoby, które nie wybiorą funduszu emerytalnego będą przymusowo ubezpieczone w Państwowym funduszu emerytalnym, co wiąże się często ze stratami materialnymi. Ubezpieczenie emerytalne może być korzystne również dla osób, które chcą zmniejszyć podatki płacone do niemieckiego Urzędu skarbowego.

Pracodawcy, pracownicy oraz osoby prowadzące Gewerbe w Niemczech mogą się dowiedzieć jaki fundusz emerytalny będzie dla nich najkorzystniejszy. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz pomożemy wybrać odpowiednią polisę.

Płacąc od dziś składkę mniejszą niż 1 Euro dziennie, możesz zabezpieczyć swoją przyszłość.

Pomyśl, czy jesteś w stanie zrezygnować z dotychczasowego standardu życia? Musisz wiedzieć, że aktualnie Twoja emerytura wyniesie około 35% tego, co aktualnie zarabiasz. Z czego zrezygnujesz?

Dodatkowe informacje:
http://niemcy-ubezpiecznia.blogspot.de/2014/04/emerytura-w-nieczech-opcje-fundusze.html


POMYŚL O SWOJEJ EMERYTURZE, JUŻ DZIŚ!!!

Nie wiesz co, gdzie i jak?

Zgłoś się do nas, doradzimy,

Umów się na NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ rozmowę,

Ewelina Szcześniewska
Mobil: 015738137989
Tel.:065979026206
Fax: 065169976256

E-Mail: e.szczesniewska@office-pro.eu

Römerwall 16 D-54584 J?nkerath,

Schönbornstraße 1 D-54295 Trier,

Graeffstraße 5 D-50823 Köln
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz