Nie mam ubezpieczenia w Niemczech....

Pamiętajmy, że ubezpieczenie zdrowotne to często spory wydatek, który stanowi istotną pozycję w budżecie rodziny. Oprócz kosztu, warto jednak zwrócić uwagę na inne aspekty ubezpieczeń – co dostajemy w zamian? Jakie będą koszty ewentualnego leczenia? Co nie jest refundowane?

Ubezpieczenia to materia zawiła i skomplikowana, dlatego odpowiemy na wszelkie pytania o to, jakie ubezpieczenie wybrać, jak znaleźć dobrą i niedrogą ofertę oraz na co zwracać uwagę. Nasza oferta oraz porady w języku polskim i niemieckim są całkowicie bezpłatne. Oto częste pytania:

Co się stanie, jeśli mieszkający w Niemczech polski obywatel nie dopełnił formalności (NFZ, europejski druk poświadczający prawo do leczenia), a zachorował. Czy szpital przyjmie go? Czy będzie musiał za to płacić?
Naturalnie zostanie przyjęty, bo każdy człowiek zasługuje na pomoc. Musimy jednak pamiętać, że jeśli nie posiadamy ubezpieczenia na terenie Niemiec, to ani państwo, ani ubezpieczyciel nam tego nie sfinansują. Będziemy musieli sami ponieść 100% kosztów leczenia... Niestety nie są to niskie kwoty.

Co się stanie, jeśli zignorujemy przepisy i się nie ubezpieczymy? Grożą nam jakieś sankcje? Kary finansowe?
Ignorując prawo, jesteśmy zobowiązani zapłacić wszystkie składki od dnia zamieszkania na terenie Niemiec. Takie niedopatrzenia potrafią sięgać kosztów nawet 10.000€, dlatego im szybciej zajmiemy się formalnościami, tym lepiej. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy jesteśmy zobowiązani do płacenia owych składek, proponujemy skontaktować się naszym z agentem ubezpieczeniowym i poprosić o poradę. Osoby pracujące w Polsce nie mają takiego obowiązku. Muszą one jednak przedstawić, że są ubezpieczone w NFZ.Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania,
skontaktujcie się z nami.

Ewelina Szcześniewska
Mobil: 015738137989
Tel.:065979026206
Fax: 065169976256

E-Mail: e.szczesniewska@office-pro.eu

Römerwall 16 D-54584 Jünkerath,

Schönbornstraße 1 D-54295 Trier,

Graeffstraße 5 D-50823 Köln


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz